thumbnail

Sansaryan Han

TÜRKİYE Ermenileri Patrikhanesi, Sirkeci’de bulunan Sansaryan (Sanasaryan) Han’ın iadesi için başlattığı hukuk mücadelesini kaybetti.

Devamını Oku →
thumbnail

Bakırköy Meydanı’na sürpriz talipler

Söz konusu meydanın Bakırköy’ün en değerli bölgesi olduğunu dilekçesinde belirten avukat Elbeyoğlu da önemli marka ve bankaların bulunduğu meydanda gayrimenkullerin milyon dolarlarla satıldığını ifade etti. Elbeyoğlu, dilekçesinde her gün 100 binlerce insanın yararlandığı meydanın altında kalan müvekkillerine ait arazilerin bu nitelikleri ile emsalsiz olduğunu, Bakırköy’ün hatta İstanbul’un mülk ve kira fiyatları bakımından en pahalı arazileri arasında yer aldığınıanlattı.

Devamını Oku →
thumbnail

Anadolu yakası baba mirası çıktı

Tarihi şehirdeki tarihi dava, İstanbul Kartal 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 16 Mayıs 2012'de başladı. Akşam'ın haberine göre, Alemdağ, Sultanbeyli, Kurtköy, Paşaköyü, Büyükbakkalköy ve Samandra'yı kapsayan, içinde Emirli ile Ömerli Barajı'nın da bulunduğu 125 milyon metrekarelik arazinin kendilerine ait olduğunu öne süren 165 kişi yargıya gitti. Maliye Hazinesi ve Orman Genel Müdürlüğü'nün ya araziyi ya da 15 milyar TL değerindeki bedeli ödemesini isteyen davacılar arasında dönemin Demokrat Partili siyasetçileri, hakimler ve avukatlar da var.

Devamını Oku →